Bajka o Pięknym Labędziu - Teatr Wierzbak Plus -Artur Szych

Teatr Wierzbak Plus - Artur Szych
Studio
Warsztatu Teatralnego, Odnowy Głosu, Odnowy Twarzy
Teatr Ogródkowy Oli i Artura
Przejdź do treści

Bajka o Pięknym Labędziu

Teatr Wierzbak Plus
"Bajka o Pięknym Łabędziu"
spektakl autorski Artura Szycha.

Lekki wierszowany tekst, lalki nawiązujące do klasyki teatru marionetek belgijskich, przestrzenna metamorficzna dekoracja, to niewątpliwie walory tego przedstawienia.

Tekst, inscenizacja - scenografia, dekoracje, lalki, aranżacja przestrzeni scenicznej, reżyseria, opracowanie muzyczne - wykonanie Artur Szych.

Spektakl porusza między innymi problemy wyobcowania, bycia innym w grupie, budowania relacji z otaczajacym światem. Każdy "odmienny" - może mieć problemy z odnalezieniem się w środowisku, które działa według od zawsze ustalonych zasad, które tak samo kwacze. Każdy może stanąć przed koniecznością  zmiany miejsca życia, opuszczeniem domu rodzinnego. Każdy bywa samotny. Każdy zachowuje w pamięci słowa jakie kierują do niego najbliżsi. Słowa i zachowania, które albo niszczą albo wzmacniają. To spektakl o kolorowym ale niemiłym dzieciństwie, o Pewnej Kaczce Dobrej Matce, o Ludziach i Szarej Istotce, która staje się Pięknym Łabędziem. Każdy z nas widzów bywa szarą istotką, i każdy z nas widzów pragnie być Pięknym Łabędziem. Dlatego wielu widzów - niezależnie od wieku - emocjonalnie identyfikuje sie z bohaterami "Bajki o Pięknym Łabędziu". Bajki sięgajacej korzeniami do andersenowskiego "Brzydkiego Kaczatka", ale osadzonej w realiach dzisiejszego świata.

Spektakl adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz nauczania początkowego (klasy 0 - III).

Ze  względu na uniwersalne  przesłanie o rozwijaniu szacunku wobec  otaczajacego nas świata spektakl może być zaczynem
do dyskusji o przyjaźni, tolerancji, byciu odpowiedzialnym wobec słabszych. Premiera "Wierzbakowa" odbyła się  01 XII 2012 r.
artur szych 2021
Wróć do spisu treści