Misja teatru Wierzbak Plus - Teatr Wierzbak Plus -Artur Szych

Teatr Wierzbak Plus - Artur Szych
Studio
Warsztatu Teatralnego, Odnowy Głosu, Odnowy Twarzy
Teatr Ogródkowy Oli i Artura
Przejdź do treści

Misja teatru Wierzbak Plus

Teatr Wierzbak Plus
„Teatr Wierzbak Plus – Artur Szych”
to moja kolejna - tym razem indywidualna -
propozycja Nieinstytucjonalnego Teatru Zawodowego.

Jest następstwem osobistej aktorskiej pracy warsztatowej
oraz postawy „wolnego strzelca” w działaniach zawodowych.

Ponieważ teatr formy jest wpisany w mój byt artystyczny
od początku zawodowej drogi - którą idę od 1978 roku - pragnę w tej propozycji teatru autorskiego dalej rozwijać poprzez kolejne prezentacje ten rodzaj sztuki.

Specyfiką miejsca jakim jest Ośrodek Kultury 'Wierzbak", to jego kameralność
i zarazem wielofunkcyjność. Tak więc wszelkie moje działania teatralne
i pochodne, są determinowane przez te aspekty.
By zagwarantować odpowiedni komfort psychofizyczny i tak zwane bierne bezpieczeństwo na na moich przedstawieniach w Wierzbaku może być maksymalnie do siedemdziesięciu widzów.
Teatr dla dzieci, teatr dla dorosłych.
To dorośli, przeważnie decydują o kupnie biletu i przyprowadzają dzieci. To także dorośli poprzez swoje decyzje kształtują wrażliwość emocjonalną młodszego pokolenia. Spotkanie i czas, jaki spędzimy w trakcie TEATRU pragnę dedykować wszystkim, którzy w sercu zachowują i pielęgnują specyficzną strunę wrażliwości społecznej i artystycznej. Liczę, że takich osób jest niemało.

Uważam, że dla społeczeństwa bardzo istotne są relacje międzypokoleniowe a sztuka teatru jest jednym z narzędzi ich inicjowania i rozwijania. By tak się stało potrzebny jest właściwy moment zawiązania tych relacji. Może właśnie jest to jedna z przyczyn mego emocjonalnego związku z teatrem, w którym jest przestrzeń
dla wspólnego bycia ludzi różnych pokoleń.

Nie bez przyczyny też "Legenda o założeniu Poznania" - moje pierwsze w nowym teatrze przedstawienie, nawiązuje do powstania polskiej państwowości. Prywatnie wielu z nas buduje swoje drzewo genealogiczne, ale czy jako społeczeństwo przykładamy do tego wagę… a przecież bez korzeni, bez źródła, bez dbałości o stan świadomości bytu nie rozwinie się i uchowa żadna społeczność.

Artur Szych.
Scena Teatru:
Ośrodek Kultury Wierzbak
ul. Wojska Polskiego 8, 60-637 Poznań.
Jeżeli chcecie Państwo zaprosić  "Teatr  Wierzbak Plus - Artur Szych" ze spektaklami lub Opowieściami  Podróżniczymi do siebie prosimy o kontakt w celu omówienia warunkow finansowo - technicznych // telefon +48 510 190 554,
e-mail: teatrwierzbak@vp.pl
artur szych 2021
Wróć do spisu treści